top of page
Nuty i gitara

KOMPOZYCJA, ARANŻACJA I ORKIESTRACJA MUZYKI

W naszym studiu nagrań i kompozycji muzycznej oferujemy usługi komponowania, aranżacji oraz orkiestracji muzyki, które zapewnią Twoim utworom niepowtarzalny i profesjonalny charakter. Nasz doświadczony zespół kompozytorów i aranżerów posiada bogate portfolio i umiejętność tworzenia oryginalnych melodii, harmonii oraz aranżacji w różnorodnych gatunkach muzycznych. Nasza główna specjalność to muzyka pop, rock, ballad a także muzyka filmowa. Piszemy również muzykę do reklam oraz ilustracji multimedialnych. 

Kompozycja muzyki - proces tworzenia

 

Tworzenie piosenki jest procesem składającym się z kilku ważnych etapów. Pierwszym z nich jest kompozycja muzyczna. Na tym etapie powstaje linia melodyczna, dobierane są progresje akordów, ustalana jest forma, tempo czy ogólny charakter utworu. Sam proces tworzenia kompozycji może mieć charakter bardziej improwizacyjny, bądź bardziej przemyślany już od samego początku. 

 

Sesje z kompozytorem muzycznym w Warszawie

 

Przebieg procesu komponowania muzyki uzależniony jest od tego czy masz już jakiś pomysł na swoją piosenkę. Jeśli tak, to najlepszym sposobem jest zorganizowanie spotkania, podczas którego omówimy Twój pomysł, rozbudujemy go oraz poszukamy najlepszej formy ekspresji. Następnie przygotujemy dla Ciebie zarys Twojej kompozycji w formie fortepianówki. Jest to forma nagrania, do którego możesz np. wyćwiczyć dokładnie swoją partię wokalną. Dodatkowo dołączymy partyturę, czyli zapis nutowy fortepianówki. 

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na piosenkę, ale uwielbiasz śpiewać i piszesz własne teksty, a przede wszystkim pragniesz napisać oryginalny utwór muzyczny, możemy przygotować dla Ciebie wstępny podkład muzyczny, który zainspiruje Cię do napisania dalszego tekstu piosenki i linii melodycznej.

 

W naszym studiu nagrań oraz sali prób oferujemy też sesję improwizacyjną, czyli taką, podczas której razem poszukamy inspiracji - tutaj jednak istotne jest, abyś przygotował swój własny tekst, nawet jeżeli jest on w wersji roboczej - to da nam wystarczający punkt startowy. Z nami przekonasz się że tworzenie melodii i harmonii jest łatwiejsze niż myślisz! 

 

Aranżacja utworów muzycznych W Capital Music oferujemy aranżowanie piosenek, utworów muzycznych a także podkładów muzycznych jak i ścieżek do filmów i reklam. Przygotowujemy kompletną instrumentację dla danego stylu muzycznego oraz dobieramy odpowiednie brzmienie. 

Aranżację piosenki przygotujemy w formie zapisu partytury dla poszczególnych instrumentów oraz w formie nagrania zrealizowanego na wirtualnych instrumentach MIDI. Jeżeli Twój utwór ma mieć charakter nowoczesny, wykorzystujący np. brzmienie syntezatorów i innych efektów to na tym etapie przygotujemy dla Ciebie również taką ścieżkę dźwiękową

W naszym studiu nagraniowym zajmujemy się również produkcją muzyki filmowej, spektakli teatralnych i baletowych, musicali czy innych form audio-wizualnych. Oprócz tego opracujemy również soundtrack do gier komputerowych

Pomagamy napisać piosenkę od podstaw

Nagrania instrumentalne 

W naszym studiu kompozycji w Warszawie produkujemy utwory muzyczne z wykorzystaniem wysokiej klasy instrumentów wirtualnych. Posiadamy najwyższej jakości instrumenty VST o realistycznym brzmieniu, m.in. kolekcję Spitfire Audio oraz pakiet Native Instruments KOMPLETE, szeroki wybór brzmień orkiestry symfonicznej, instrumentów smyczkowych, fortepianów czy gitar a także wszelkich instrumentów o syntetycznej barwie.  W post-produkcji dźwięku używamy najlepszych narzędzi firm Universal Audio UAD, Waves, Fabfilter czy Izotope. 

 

Realizujemy również nagrania z wykorzystaniem instrumentów akustycznych, w szczególności pianina akustycznego, które posiadamy w naszym studiu nagrań. Oferujemy nagrania małych składów smyczkowych, sekcji dętej bądź innych składów instrumentalnych. 

 

Tworzymy materiały w różnych stylach muzycznych. Od muzyki symfonicznej, czy bardziej modernistycznej wersji soundtrack-u łączącej brzmienie klasycznej orkiestry z elementami brzmień elektronicznych aż po muzykę bardziej nastrojową, fortepianową, bądź selektywny filmowy ambient i efektywny sound-design.

bottom of page