top of page
Sprzęt muzyczny

MIX I MASTERING

W Capital Music dbamy o każdy detal i angażujemy się w proces tworzenia, aby dostarczyć Ci wyjątkowy produkt końcowy. W naszym warszawskim studiu muzycznym oferujemy profesjonalne usługi miksu i masteringu, które podkreślą wyjątkowość Twojej muzyki i dostarczą najwyższą jakość dźwięku. Nasz doświadczony zespół inżynierów pracował m.in. dla The Voice UK, The BBC, Ministry of Sound, Radio Zet oraz wielu artystów polskich i zagranicznych. 

 

Profesjonalny mix i mastering to balansowanie, kształtowanie i łączenie poszczególnych elementów utworów, dbając o odpowiednią równowagę, klarowność i głębię dźwięku. Precyzyjny i profesjonalny miks pomoże podkreślić mocne strony Twojej piosenki, wyeksponować jej potencjał oraz przekaz artystyczny. To jednak nie wszystko. Dobry miks i mastering utworu sprawi, iż Twój utwór muzyczny zabrzmi klarownie, spójnie i czytelnie na różnorodnych odbiornikach, takich jak nagłośnienie samochodowe, głośniki laptopa, słuchawki bezprzewodowe, kino domowe czy głośniki Bluetooth. Z nami Twoje utwory muzyczne wejdą na wyższy poziom i otrzymają brzmienie, które zasługuje na uznanie. 

 

Post-produkcję materiałów dźwiękowych jak i mix utworów muzycznych zawsze realizujemy w oparciu o wytyczne i preferencje klienta. Zależy nam na tym, aby jak najbardziej przybliżyć Cię do Twojej wizji artystycznej. Nasi realizatorzy to pasjonaci różnych gatunków muzycznych - od muzyki symfonicznej, klasycznej i jazzu, piosenek akustycznych i radiowego popu po mocniejsze, klubowe brzmienia. Dlatego też warto skonsultować z nami projekt by zadecydować, który realizator byłby najlepszą osobą dla Ciebie.

Miksowanie muzyki to przede wszystkim wykonywanie wielu małych, detalicznych ruchów, które poprawią brzmienie Twojego utworu. To dlatego tak ważne jest dokładne przedyskutowanie Twoich preferencji, a także znalezienie przynajmniej jednego utworu referencyjnego (porównawczego) , do którego będzie można się odnieść. 

Post-produkcja, mix i mastering dopasowane do Twoich potrzeb

Profesjonalna jakość dźwięku

Miksowaliśmy m.in.: 

Nasi realizatorzy:

Mike_3 (1).jpg
42.JPG

Studio masteringu - ostateczne dotknięcie, które czyni różnicę

 ​

Mastering piosenki to inaczej finalizacja i optymalizacja poziomu głośności całego utworu oraz dostosowanie utworu muzycznego do bieżących wymogów platform streaming-owych, rozgłośni radiowych, telewizji czy nośników CD. W tym celu stosujemy specjalistyczne narzędzia takie jak kompresory, limitery, enhancery, korektory dźwięku, które pomagają w dostosowaniu ogólnej jakości dźwięku i głośności materiału muzycznego. 

Zawsze przed podjęciem się jakiegokolwiek projektu prosimy o przesłanie nam kompletnego miksu (najlepiej w formacie .wav) abyśmy mogli poddać Twój utwór wstępnej analizie i ocenić czy materiał jest gotowy do masteringu. Nierzadko zdarza się, iż prosimy Klienta by dokonał subtelnych poprawek w swoim miksie zanim my podejmiemy się masteringu. Wszystko to dla dobra utworu czy piosenki oraz uzyskania jak najlepszych rezultatów.

 

Mastering piosenki jest ostatnim etapem procesu produkcji muzycznej, wykonuje się go po zakończeniu miksu. Ma na celu ujednolicenie dźwięku, dostosowanie głośności, poprawę dynamiki i końcowe przygotowanie utworów do publikacji i dystrybucji. Dlatego też zawsze zachęcamy artystów do poświęcenia dodatkowej ilości czasu, aby doszlifować swój aranż, produkcję oraz mix zanim utwór trafi do naszego studia masteringu w Warszawie. 

Mix to 80-90% brzmienia Twojego utworu. Mastering to pozostałe 10-20%

capital music studio

Dopracowane brzmienie, które wyróżni Twoją piosenkę spośród innych. 

Usługi miksu i masteringu - jak wyceniamy?

 ​

Capital Music oferuje profesjonalne usługi mixu i masteringu, które przekształcają Twoje nagrania w wysokiej jakości utwory gotowe do publikacji. Nasz zespół doświadczonych inżynierów dźwięku gwarantuje doskonałe brzmienie, uwzględniając unikalne potrzeby każdego projektu muzycznego lub komercyjnego.

Nasz cennik jest elastyczny i dostosowany do różnych potrzeb naszych klientów, dlatego też zapraszamy do skonsultowania z nami Twojego projektu tak aby dopasować wybór opcji, która najlepiej pasuje do Twojego budżetu.

 

Wycena miksu i masteringu uzależniona jest od czynników takich jak: 

  • Długość utworu, piosenki, reklamy czy materiału dźwiękowego 

  • Ilość ścieżek w projekcie oraz jakość wyprodukowanego wcześniej audio 

  • Poziomu trudności projektu. Jeśli utwór jest skomplikowany pod względem instrumentacji, aranżacji lub liczby ścieżek dźwiękowych, nasz inżynier może naliczyć dodatkowe opłaty za dodatkową pracę i czas poświęcony na miks i mastering.

  • Niektórzy inżynierowie dźwięku pobierają opłaty za godzinę pracy, podczas gdy inni mogą oferować pakietowe stawki za cały projekt. Skonsultuj z nami swój projekt aby dobrać najlepszą formę rozliczenia. 

  • Usługi dodatkowe: takie jak edycja dźwięku, korekcja tonalna, usuwanie szumów, restoracja audio oraz mastering dla różnych formatów (np. YouTube, streaming, radio, TV, CD) - to kolejne czynniki wpływające na wycenę projektu. 

Nasz zespół posiada bogate doświadczenie w różnych gatunkach muzycznych, od popu i rocka po muzykę elektroniczną, jazz, muzykę do filmów i reklam. Niezależnie od tego, czy masz gotowy mix, który potrzebuje tylko drobnych poprawek, czy też potrzebujesz kompleksowej usługi miksu i masteringu od podstaw, możemy dostosować nasze usługi tak, aby spełnić Twoje oczekiwania.

Nasze studio muzyczne w Warszawie oferuje też dodatkowe usługi post-produkcji, takie jak edycja dźwięku, korekcja tonalna, usuwanie szumów oraz optymalizacja utworów pod różne pola eksploatacyjne takie jak YouTube, Spotify (streaming), radio czy telewizja. Skontaktuj się z nami, aby omówić swoje potrzeby i uzyskać szczegółową wycenę dla Twojego projektu muzycznego. 

bottom of page