
SONGWRITING - PISANIE TEKSTÓW PIOSENEK I REKLAM
Tworzymy magię słów, które ożywią każdą melodię
Nasz doświadczony zespół na codzień współpracuje z kompozytorami, tekściarzami, wokalistami oraz producentami muzycznymi pomagając im stworzyć teksty i melodie, które trafiają do ludzkich serc. Niezależnie od gatunku muzycznego czy stylu reklamy, zapewniamy teksty dopasowane do Ciebie i koncepcji Twojego projektu. Innymi słowy, piszemy teksty piosenek, które będą rezonować z Twoimi odbiorcami.
Nasze studio songwritingu pomoże Ci stworzyć oryginalne utwory muzyczne i aranżacje, które wyrażą Twoje emocje, opowiedzą historię, a dzięki swej sile przekazu zapadną w pamięć Twoich słuchaczy. Nasze usługi pisania tekstów na zamówienie opierają się na indywidualnym podejściu do każdego klienta. Współpracujemy z Tobą, aby poznać Twoje aspiracje artystyczne, zrozumieć wizję projektu i dostarczyć teksty, które idealnie oddają Twoje intencje. Dbamy o szczegóły, rytm, harmonię i melodię, tworząc piosenki i teksty, które wybijają się ponad standardy.
Jeśli szukasz wyjątkowych tekstów piosenek lub reklam, które wyróżnią Twoją muzykę lub markę, Capital Music Studio będzie idealnym wyborem!
Nasze studio nagrań i produkcji muzycznej w Warszawie to miejsce twórczych inspiracji! Oferujemy profesjonalną usługę songwritingu oraz copywritingu, czyli pisania tekstów piosenek oraz reklam. Dzięki naszym unikatowym tekstom Twoja marka zaistnieje na rynku i dotrze do szerokiej publiczności.
Studio songwritingu w Warszawie

Współpraca przy tekstach polsko i anglojęzycznych:
/ Daria Zawiałow / KAXIM /
/ DILER / Bruce Ruffin / Mason Blu / LIBERTE /
Zapraszamy do skorzystania z naszej usługi pisania tekstów reklamowych i piosenek anglojęzycznych. Nasz zespół tekściarzy i artystów posiada bogate i wieloletnie doświadczenie na rynku muzycznym w Londynie, co gwarantuje teksty napisane z wyczuciem, kreatywnością oraz autentycznym stylem brytyjskim.
W Capital Music Studio wiemy, jak ważne jest, aby teksty reklamowe i teksty piosenek brzmiały naturalnie i były dopasowane do oczekiwań międzynarodowej publiczności. Dlatego też, jako dodatkową usługę, oferujemy weryfikację naszych tekstów przez Native Speakerów z Wielkiej Brytanii lub USA. Dzięki temu możemy zapewnić, że nasze teksty są doskonałe pod względem gramatyki, słownictwa i brzmienia, przekładając się na autentyczną jakość językową.
Nasz zespół artystów z Londynu ma wiedzę i zrozumienie na temat różnorodnych stylów muzycznych oraz najnowszych trendów w reklamie, dlatego też jesteśmy gotowi dostosować się do Twoich potrzeb i wizji, tworząc teksty, które przyciągają uwagę, wywołują emocje i oddają istotę Twojego projektu. Nasze teksty reklamowe są pisane w sposób przekonujący i skoncentrowany na osiąganiu celów marketingowych, podczas gdy teksty piosenek są tworzone w sposób, który oddaje artystyczną wizję i zapada w pamięć słuchaczy.
Pisanie tekstów reklamowych i piosenek anglojęzycznych
Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma wskazówkami dotyczącymi pisania niezapomnianych piosenek i utworów muzycznych, a następnie wpadnij na pyszną herbatę lub kawę i początek Twojego nowego etapu twórczego.
1. Skomponuj chwytliwą melodię
Miliony piosenek ma te same trzy- i czteroakordowe progresje. Dlaczego niektóre z nich stają się niezapomniane? Odpowiedzią może być melodia, jako że jest ona najważniejszą częścią procesu pisania piosenek. Udane melodie zwykle poruszają się tonowo (w górę lub w dół o pół tonu lub o cały ton) z kilkoma skokami interwałów (w górę lub w dół). Mają też punkt centralny - wysoką nutę w melodyjnym fragmencie, która zakotwicza resztę linii melodycznej.
2. Używaj wszystkich typów akordów
Jeśli będziesz trzymać się tylko kilku tych samych akordów, ograniczysz zakres swoich pomysłów. Spróbuj skomponować utwory zawierające wszystkie rodzaje akordów — durowe, molowe, dominanty, zmniejszone i zwiększone. Uzyskasz w ten sposób bardziej złożone i interesujące brzmienie.
3. Zbuduj swoją piosenkę wokół riffu
Niezależnie od tego, czy jesteś gitarzystą, pianistą, basistą czy też nie grasz na żadnym instrumencie, możesz komponować riffy, które zakotwiczą cały utwór. Współczesne programy do produkcji muzycznej (DAW) pozwalają na "programowanie" melodii i riffów bez konieczności zgłębiania skomplikowanych zagadnień zasad muzycznych.
4. Napisz piosenkę, którą możesz zagrać na żywo
Dzisiejsze oprogramowanie do produkcji muzyki umożliwia autorom piosenek tworzenie muzyki w ich domowych studiach nagraniowych. Natomiast kierownictwo wytwórni płytowych lub firm menadżerskich chce zobaczyć jak muzycy łączą się z publicznością na żywo. Dlatego też Twoja muzyka powinna być równie przekonująca, gdy grana jest na żywo, jak i w formie nagrania.
5. Odejdź od instrumentu, aby pisać
Tak, dobrze przeczytałeś. Logika sugeruje nam, że powinieneś pisać piosenki siedząc przy pianinie lub trzymając gitarę. W większości przypadków działa to świetnie, ale może spowodować, że powrócisz do znanych, utartych ścieżek co z kolei może wpędzić Cię w rutynę pisania takich samych piosenek. Spróbuj odłożyć instrument, wyjść na dwór i napisać w głowie melodię, rytm. Jeśli masz jakieś dobre pomysły, zaśpiewaj je do dyktafonu w swoim smartfonie. Następnie wróć do swojego instrumentu i dowiedz się, jak odtworzyć na nim te melodie.
6. Podejmij ryzyko w strukturze utworu
Większość piosenek zawiera kombinację następujących elementów: intro, zwrotka, refren, refren, przejście, solówki instrumentalne i koda lub zakończenie. Podejmij wyzwanie i napisz piosenkę, która nie tylko przeskakuje między zwrotkami i refrenami - bądź oryginalny!
7. Podejdź do pisania tekstów zarówno w sposób strukturalny, ale i spontaniczny
Songwriting jest trudny. Miej plan na swój proces pisania tekstów, ale zostaw miejsce na odkrywanie czegoś nowego. Przykładowo możesz wiedzieć, o czym będzie piosenka w ogólnych zarysach lub możesz mieć wybrany tytuł piosenki i kilka pomysłów już napisanych; ale tak jak poeta, naucz się pozwalać tekstom przychodzić do ciebie.
9. Użyj rymu jako narzędzia
Schemat rymów może sprawić, że teksty piosenek będą chwytliwe, spójne i łatwe do zapamiętania, ale rymowanie nie zawsze jest konieczne dla autorów piosenek. Czasami idea nie może być odpowiednio wyrażona w rymie. Jeśli tak jest, postępuj zgodnie z ideą, a nie rymem.
10. Naucz się przełamywać blokadę pisarską
Świetnym sposobem na walkę z blokadą pisarską jest urozmaicenie procesu twórczego. Zwykle najpierw piszesz muzykę, a potem teksty? Spróbuj zrobić to w drugą stronę. Czy zwykle grasz na akordach, a potem improwizujesz melodię? Odłóż gitarę i zacznij od melodii lub riffu. Spróbuj napisać piosenkę na nowym instrumencie lub w nieznanym Ci gatunku. Wyjście ze strefy komfortu jest często kluczem do sukcesu!
Pisanie tekstów piosenek - od czego zacząć?
