top of page

STUDIO WOKALNE WARSZAWA

Profesjonalne przygotowanie do nagrań

Wierzymy, że dobre przygotowanie do nagrań to przepis na muzyczny sukces, dlatego też w naszej ofercie nie mogło zabraknąć profesjonalnego trenera wokalnego. Naszym celem jest pomóc Ci wykorzystać Twój potencjał artystyczny a dzięki naszym spotkaniom Twoja sesja nagraniowa będzie należała do niezapomnianych!

Studio śpiewu Warszawa – co zyskasz?

  • Nabierzesz większej pewności oraz wiary w siebie podczas nagrań w studiu muzycznym

  • Przełamiesz lęki i nauczysz się radzić sobie ze stresem nagraniowym

  • Lepiej, precyzyjniej i świadomiej wykonasz swój repertuar

  • Będziesz swobodniej komunikować się z producentem muzycznym czy realizatorem dźwięku

  • Zaoszczędzisz setki złotych nie ryzykując wracania i poprawiania tych samych rzeczy

  • Przełamiesz bariery i blokady mentalne oraz udowodnisz sobie, że stać Cię na więcej

  • Nagrasz profesjonalnie brzmiący materiał, z którego będziesz dumny!

NASI ARTYŚCI

Trener wokalny Warszawa

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty podczas Twojej sesji nagraniowej warto zainwestować w doświadczonego i profesjonalnego trenera wokalnego który zapewni Ci odpowiednie przygotowanie, zarówno pod względem technicznym jak i interpretacyjnym. Następnie będzie z Tobą podczas każdego etapu sesji nagraniowej, abyś czuł się swobodniej, pewniej siebie i spokojniej o końcowe rezultaty. Przeprowadzi również z Tobą tzw. pre-warmup oraz post-warmup czyli rozgrzanie aparatu głosowego przed nagraniem oraz wyciszenie go po nagraniu (zdjęcie tzw. bloków emocjonalnych dla lepszego poczucia relaksacji, swobody dźwięku oraz przywrócenie balansu głosowego po nagraniu). Nagrania z trenerem wokalnym to idealna opcja zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nagrywaniem jak i zaawansowanych wokalistów. 

Nagranie w studio – co warto zrobić przed?

Jesteś przed pierwszą sesją nagraniową i zastanawiasz się jak się do niej przygotować, aby wypaść jak najlepiej? Co zrobić, by wyciągnąć z niej 100%? Mamy dla Ciebie kilka porad, które sprawią, że wkroczysz do naszego studia nagrań z ekscytacją i większą pewnością siebie. 

1. Przed nagraniem w studiu muzycznym nagraj siebie w domu

Wraz z postępem technologicznym posiadanie małego domowego studia stało się bardzo łatwe i opłacalne. Jako wokalista powinieneś ćwiczyć nagrywanie siebie. Mikrofon nagrywający wychwyci subtelne cechy Twojego głosu, których być może nigdy nie słyszałeś. Jak wszyscy wiemy nasz głos brzmi zupełnie inaczej z zewnątrz niż ten, który słyszymy w środku. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z brzmieniem nagranego przez siebie głosu i przećwiczenie technik nagrywania przed rozpoczęciem sesji w profesjonalnym studiu nagraniowym Warszawa. Wszystko czego potrzebujesz to laptop, interfejs audio, mikrofon, słuchawki i podstawowe oprogramowanie do nagrywania. Więc do dzieła!

2. Pokochaj swój głos

Niestety wielu wokalistów mówi: „Nie lubię brzmienia mojego nagranego głosu i to jest powód dla którego nie cierpię nagrywać”. Jeśli planujesz śpiewać zawodowo i cieszyć się swoim rozwojem, dobrym pomysłem byłoby zacząć kochać swój głos! A przynajmniej, jeśli nie podoba Ci się dźwięk, zastanów się, co możesz zrobić, aby go poprawić. Czy to twoja technika? Czy to twój ton? Czy możesz z nim poeksperymentować? A może po prostu nie jesteś przyzwyczajony do słuchania swojego głosu? Jeśli tak to wskazówka N°1 jest twoją odpowiedzią! Prawdopodobnie tak zawsze brzmiał Twój głos i może nadszedł czas, abyś się do niego przyzwyczaił, abyś mógł skupić się na emocjach i przekazie, zamiast oceniać samą barwę.

3. Odpoczynek i zdrowie głosu

Bardzo ważny jest odpowiedni odpoczynek przed nagraniem piosenki w studio. Upewnij się, że masz naprawdę dobry, głęboki sen przez co najmniej dwie noce przed nią. Niezbędne jest również utrzymanie dobrego zdrowia głosu. Radzimy powstrzymać się od zbytniego mówienia lub intensywnego ćwiczenia również dwa dni przed wydarzeniem. Poza tym unikanie alkoholu, kawy, czarnej i zielonej herbaty oraz produktów mlecznych będzie bardzo korzystne dla głosu, ponieważ mogą one powodować odwodnienie, refluks lub nadmiar śluzu. I nie zapomnij pić dużo wody, szczególnie wody alkalicznej, gdyż wspaniale nawilża struny głosowe i całe ciało!

4. Rozgrzej się

Rozgrzewka głosu przed nagraniem wokalu z pewnością pomoże w uzyskaniu lepszego wyniku, a mówiąc inaczej jest po prostu niezbędna. Nawet jeśli czujesz, że możesz od razu uderzyć w wysokie tony, wykonanie kilku ćwiczeń rozgrzewających może sprawić, że Twój głos będzie brzmiał bogato, pięknie i swobodnie przez całą sesję nagraniową.

5. Zarezerwuj studio nagraniowe we właściwej porze dnia

Jeśli faktycznie masz wybór, lepiej zarezerwować profesjonalne studio muzyczne w porze dnia lub pod wieczór kiedy zwykle śpiewasz i masz więcej energii. Sesje wcześnie rano są zwykle trudniejsze, ponieważ potrzeba kilku godzin, aby Twój głos w pełni się rozgrzał i „obudził”.

 

6. Limit czasu

Nie polecamy rezerwowania więcej niż trzech do czterech godzin nagrań wokalnych w studio w ciągu jednego dnia. Po trzech godzinach śpiewania twój głos z pewnością będzie już zmęczony i możesz po prostu zmarnować czas i pieniądze, próbując uzyskać świetne efekty ze zmęczonym głosem.

7. Emocje

Wielu wokalistów jest perfekcjonistami i zbytnio skupia się na niedoskonałościach swojego głosu podczas nagrywania, gdy tak naprawdę powinni skupiać się przede wszystkim na przekazaniu emocji i przesłania utworu. Ważne jest, aby presja czasu, miejsca, pierwszego nagrania (większy poziom stresu) nie wpłynęła na Twoje połączenie z muzyką, na Twój emocjonalny przekaz.

8. Przygotowanie

Bardzo dobrze zapoznaj się z piosenką i jeśli to możliwe, zaśpiewaj ją i ćwicz wiele razy wcześniej. Znajomość tekstu na pamięć może Ci ogromnie pomóc w przekazaniu emocji i skupieniu się na szczegółach oraz dynamice, które uczynią piosenkę wyjątkową i po prostu Twoją.

Nagrywanie w studiu muzycznym

Po wszystkich przygotowaniach w domu czego możesz się spodziewać w studiu Capital Music?

Wspaniałej, otwartej atmosfery, świetnej zabawy i profesjonalnego traktowania z naszej strony!

Twój realizator dźwięku lub producent muzyczny przeprowadzi Cię przez wszystkie elementy Twojej sesji nagraniowej, abyś poczuł się komfortowo. Kiedy już staniesz przed mikrofonem pamiętaj o tym, aby zadbać o swój miks słuchawkowy. Równowaga w miksie jest bardzo ważna - musisz być w stanie bardzo dobrze słyszeć zarówno swój głos, jak i utwór oraz oczywiście mieć ogólny miks na właściwym poziomie głośności. Niektórzy piosenkarze chcą mieć pogłos w swoim miksie, ponieważ ukrywa on pewne niedoskonałości i pomaga się zrelaksować oraz lepiej oddać emocje. Inni natomiast preferują brak pogłosu. W ten sposób mają większą kontrolę nad swoim studyjnym występem, ponieważ słyszą wszystkie szczegóły i wiedzą co trzeba potencjalnie poprawić w następnym nagraniu. 

1.png
bottom of page